O nas


Dwie polskie marki – Anegre i Włodarczyk – stworzyły unikatowy concept store,
w którym spotykają się architektura wnętrz i sztuka.
To nowe miejsce na mapie designu jest kreatywną platformą oferującą inwestorom
i projektantom zaplecze technologiczne, edukacyjne i wsparcie w rozwoju usług.
Tutaj dialog, wnętrze i sztuka są blisko siebie.


 

Spółka VIA Concept powstała w oparciu o dwie firmy z branży meblarskiej w segmencie Premium, o ugruntowanej pozycji na rynku. Są to firmy Anegre ze Strzelina oraz Włodarczyk z Twardogóry.

Anegre jest uznanym producentem kuchni, garderób oraz innych mebli do zabudowy. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, między innymi Diamentów Meblarstwa edycja 2013, 2014 i 2017 oraz Gazeli Biznesu w 2017. Firma posiada studio patronackie w Berlinie. Na swoim koncie ma wiele realizacji, w prestiżowych obiektach, między innymi w Ovo Apartments czy Sky Tower.

Firma Włodarczyk jest firmą rodzinną o trzydziestoletnim dorobku, produkującą wysokiej klasy podłogi drewniane, schody i drzwi. Wymienione produkty wykonywane są na zamówienie, pod konkretny projekt.

Współpracujemy m.in. z takimi producentami jak Gaggenau, Miele, Artinox, Hafele, Rehau. W przyszłości planujemy mieć w swojej ofercie meble ruchome takiej jak stoły, sofy i fotele, lampy oraz artykuły dekoracji wnętrz renomowanych marek hiszpańskich, włoskich, jak również polskich projektantów.

Działalność VIA concept będzie opierać się głównie na ścisłej współpracy z architektami i projektantami wnętrz. Z tą myślą planujemy szereg spotkań i szkoleń dedykowanych właśnie dla architektów. Liczymy, że nasze doświadczenie i zaplecze technologiczne przełożą się na owocną współpracę.

 


Nasze marki

 

Nasi partnerzy